Hakkımızda

Restaurantımız 1978 yılında  kurulmuş bir aile işletmesidir. Büyükada’nın en yüksek tepesinde bulunan AY YORGİ kilisesiyle yan yanadır.

Otuz yılı aşkın sürede kullandığımız tahta masa ve sandalyelerle, bambuların kapladığı çardaklarla, tastan örme duvarlarımızla her zaman doğa ile dost kalmaya önem verdik.

Doğanın sesini dinlemenin müzik dinlemekten daha keyifli olduğunu düşündüğümüz için restaurantımız da müzik yayını hiç olmadı.

Restaurantımız’da İstanbul’un dört bir yanını seyretme imkanı bulabilirsiniz. Güneşin batışını Bozcaada üzümlerinden işletmemiz için özel yapılmış kırmızı şarabımızla ve sucuk ekmek eşliğinde seyredebileceğiniz gibi; Bir dolunay gecesi ayın doğuşunu zengin meze çeşitlerimizin ve ızgaralarımızın süsleyeceği bir rakı masasında zevkle izleyebilirsiniz.

Evlilik teklifi köşesinde ömür boyu sürecek bir birlikteliğe adım atabilirsiniz.

Ay Yorgi kilisesinin 23 Nisan ve 24 Eylül tarihlerinde panayır günleridir. Bu günlerde aşırı yoğunluk olduğu için verdiğimiz hizmette aksamalar yaşayabiliyoruz.

Kış aylarında (özellikle kar yağdığında) taştan örme kapalı yerimizde odun sobasının sıcaklığında güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Menümüzün spesiyalleri ise,

Meşhur Köftemiz,

Afyon Cumhuriyet Sucukları

Ev yapımı Zeytinyağlı Yaprak Sarma,

Acılı Peynir Ezme

Peynirli Muska Böreği

Doğum günleri, Düğün yemekleri, Özel davetler ve gruplar için isteğinize göre menüler hazırlayabiliriz.

İşletmemiz dört mevsim açıktır.

Kendinize zaman ayırmak istediğinizde,

Şehre en yakın yerde Büyükada’da,

En Tepe’de

Yücetepe’de

sizi bekliyor olacağız.

YÜCETEPE KIR GAZİNOSU